ALPUS - o firmie -
ALPUS - o firmie.
 

o firmie oferta realizacje o nas kontakt
strona główna
o firmie
oferta
realizacje
galeria zdjęć
kontakt
szkolenia
o nas
ogłoszenia
wyszukiwarka
ALPUS - o firmie


      Firma ALPUS powstaje w listopadzie 1992 roku jako przedsiębiorstwo robót wysokościowych. Właściciel firmy Witold Jokiel postanawia rozwinąć działalność w oparciu o nietypowe rusztowania - rusztowania alpinistyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa staje się redukcja kosztów realizacji zleceń, a co za tym idzie - oferowane ceny usług są konkurencyjne. I to właśnie decyduje o szybkim rozwoju firmy.

      Początkowo do prac zatrudniani są pracownicy rekrutujący się ze środowiska wrocławskich taterników i grotołazów. Z racji swoich zainteresowań są to ludzie doskonale znający sprzęt i techniki alpinistyczne. Jednakże już pierwsze większe zlecenie pokazuje, że doskonały alpinista nie zawsze będzie fachowcem na budowie. Dlatego w 1994 roku następuje zmiana strategii: kierownictwo firmy poszukuje fachowców budowlańców w poszczególnych branżach, a następnie poddaje ich gruntownemu szkoleniu alpinistycznemu. Dzięki temu udaje się stworzyć doskonałą i uniwersalną brygadę remontową, która jest wstanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zadanie na wysokości.

      Kolejne lata - lata prac w Energetyce - przynoszą pewne zmiany. Chcąc sprostać oczekiwaniom Inwestora Witold Jokiel podejmuje się kompleksowych remontów, niekoniecznie na wysokości. Mimo specjalizacji firmy z ukierunkowaniem na roboty wysokościowe w spektrum działalności pojawiają się również wewnętrzne remonty budynków, dachy, prace wykończeniowe.

      W efekcie dzisiejszy ALPUS prezentuje się jako wszechstronna firma budowlana dysponująca wiedzą, doświadczeniem i potencjałem umożliwiającym jej całkowitą obsługę każdej inwestycji, bez względu na to, czy jest ona realizowana 100 metrów pod czy nad ziemią.

      Do tej pory nie zanotowaliśmy ani jednej reklamacji jak również nie mieliśmy ani jednego wypadku.


 

Zakład Robót Wysokościowych

"ALPUS" Witold Jokiel

50-039 Wrocław, ul. Podwale 54/11Informacje działają w oparciu o system CMS Webman